KARPATHOS

Karpathos 2020

CVIČENÍ U MOŘE

ŘECKO – OSTROV KARPATHOS
apartmány přímo na pláži s krásným výhledem na moře

Termíny: 
7.-14.8.2020 

14.-21.8.2020 

PŘIHLÁŠKA  ZDE

Karpathos- hlavní město


V souvislosti se situací kolem – Covid 19 – bohuže zrušeno

Platba: 1. záloha 2 tis Kč/os, 2. záloha 50% do 31.1. 2020, doplatek měsíc před odletem.
Pořádáno ve spolupráci s CK Afrodita (hlaste se přes nás – celá kapacita  rezervována pro naši skupinu)
Krásný poklidný ostrov, čisté teplé moře, řecká pohoda…
Na základě loňských výborných zážitků z Karpathu pořádáme i letos. Apartmány Ammos Beach jsou přímo na pláži. 

CVIČEBNÍ PROGRAM:
1x teoretická přednáška + 10 cvičebních lekcí ( 60 min) 
7.-14.8.2020 program ZDRAVÁ ZÁDA + DNS – lektorka Martina Voplatková   

14.-21.8.2020 program ZDRAVÁ ZÁDA+ DNS – lektorka Martina Voplatková   

 více info  o cvičebním programu dole
1x teoretická přednáška + 10 cvičebních lekcí ( 60 min) 
Vzhledem k velmi omezené kapacitě ubytování – min. 2 cvičící osoby na každou ubytovací jednotku! 

Cena cvičebního programu  3000 Kč  – 2500 Kč  
Možnost individuální konzultace, osobního tréninku (za příplatek 1000 Kč)

Ammos Beach apartman *** (Pigadia) – apartmány přímo na pláži

Fotogalerie zde 

Fotky z našich pobytů v minulých letech
Fotky z našich výletů a poznávání okolí 

UPOZORNĚNÍ:
Jelikož se jedná o zájezd se cvičením a kapacita je malá (pouze 4 studia a 6 apartmánů), požadujeme, aby v každém studiu či apartmánu platily cvičební program min.2 osoby, další osoby mohou jet bez cvičení.
Celý objekt pouze pro naši skupinu!

Ceny se slevou  First minute – elké slevy- původní cena 18.490 Kč  

CENY ZÁJEZDU (bez příplatku za cvičení) 
Ubytování (včetně letenky)  – Studio (pro 1 – max. 3 os) 
cena dospělá osoba na pevném lůžku   14 490 Kč/os   (při obsazení 2 osobami)
dospělá osoba na přistýlce                    13 490 Kč /os
osoba v jednolůžkovém  pokoji             17 490 Kč 
Dítě od dvou do dvanácti let                   8 990 Kč  (cestující s 2 dosp. osobami)

Ubytování (včetně letenky) – Apartmán (pro 2 – max. 4 os.) 
cena dospělá osoba na pevném lůžku    14 990 Kč /os (při obsazení 2 osobami)
dospělá osoba na přistýlce                    13 990 Kč /os
Dítě od dvou do dvanácti let                   8 990 Kč (cestující s 2 dosp. osobami)
II. dítě od dvou do dvanácti let               9 990 Kč (cestující s 2 dosp. osobami)

CENA ZAHRNUJE:
leteckou dopravu Praha – Karpathos – Praha, letištní, bezpečnostní taxy, palivový a emisní příplatek, zavazadla do výše 23 kg (+ 5 kg příruční), transfer z letiště na místo ubytování a zpět, služby delegáta, pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE:
cvičební program, komplexní cestovní pojištění, fakultativní výlety, občerstvení na palubě letadla.
Pobytovou taxu, která se platí na recepci v den příjezdu – částka se pohybuje od cca 0,5  EUR /pokoj/noc / výše poplatku se může během roku měnit/.
Možnost sjednat komplexní cestovní pojištění Allianz včetně připojištění storna.
Dospělí 15-70 let -220 Kč, děti do 15 let- 110 Kč, dospělí nad 70 let – 440 Kč
rozsah pojistného krytí zde 

Nepovinné příplatky:
Fakultativní výlety, které lze dokoupit na místě u delegáta.
Možnost polopenze ve vedlejším hotelu:
polopenze včetně nápoje 7 nocí  – 3 990 Kč 
polopenze včetně nápojů 7 nocí děti do 12 let – 1 990 Kč

Velmi hezký apartmánový dům na písečné pláži s oblázky nabízí našim klientům ubytování v prostorných studiích a apartmánech s krásným výhledem na moře. První taverny jsou cca 100m a první obchůdky cca 500m, centrum Pigadie 2 km a letiště 15 km. Vhodné i pro rodiny s dětmi  a menší skupiny.

PLÁŽ
Písečná pláž s menšími oblázky přímo před našimi apartmány.  V zahradě u apartmánů  jsou k dispozici lehátka a slunečníky ZDARMA. 
Vstup do vody kamenitý.

UBYTOVÁNÍ
STUDIA (pro 2-3 osoby)-  jedna místnost se dvěmi pevnými lůžky a rozkládacím gaučem,  s vybaveným kuchyňským koutem, lednicí s mrazákem, varnou konvicí, sociálním zařízením /sprcha, WC/, fenem, TV, wifi, trezorem,  klimatizací za příplatek 6eur/den, balkonem nebo terasou s výhledem na moře.
APARTMÁNY (pro 2-4 osoby) – dvě pevná lůžka v ložnici,  v druhé místnosti rozkládací  gauč pro dvě osoby, s vybaveným kuchyňským koutem, lednicí s mrazákem, varnou konvicí, sociálním zařízením /sprcha, WC/, fenem, TV, wifi, trezorem, klimatizace za příplatek 11 eur/den, balkonem nebo terasou s výhledem na moře.
Jelikož se nám tu množí dotazy, odpovídáme: V apartmánu můžete být jen 2, nemusíte být 4 :-)…, ale můžete být i 4, pokud chcete (2 osoby na přistýlce).

STRAVOVÁNÍ
Vlastní
Polopenze formou bufetu včetně jednoho nápoje k večeři /voda, víno/ lze dokoupit v hotelu Venezia, který nabízí slevy pro děti do 12 let.

Karpathos je poklidný řecký ostrov s divokou přírodou rozléhající se na  300 km². Ostrov Karpathos patří do souostroví Dodekanésos a nachází se poblíž známé Kréty a ostrova Rhodos. Ačkoli není natolik zasažen turismem, úroveň hotelů, pláží a služeb je zde pro návštěvníka v porovnání s dalšími řeckými ostrovy na stejně vysoké úrovni. Nejvyšší hora ostrova se nazývá Kali Limni (1 215 m. n. m.). Hlavní pohoří se táhne vnitrozemím prakticky po celé délce ostrova, pouze v jihozápadní části je rovina a právě tam je vybudováno letiště. Karpathos vždy přitahoval bojovníky a vládnoucí národy kvůli své strategické poloze. Nárok si na něj uplatňovaly sousední větší ostrovy Rhodos i Kréta, padl do rukou Římanům i benátské nadvládě. V 16. století po válce Turků a Benátčanů padl na 400 let pod nadvládu Turků. K Řecku byl definitivně připojen až v roce 1947. Mezi nejznámější letoviska patří hlavní město Pigadia, Amopi, Diafani, Finiki, Lefkos, Arkassa a větrný ráj pro surfaře Aphiartis. Na své si přijdou nejen milovníci odpočinku na pláži, ale i zájemci o delší túry po pobřeží, v lesích či horách. Za zmínku stojí návštěva horské vesničky Olympos, která byla po staletí izolována a ve které stále najdete ukázku starověkých řemesel. 

Klima – Během léta je tu naprosté minimum srážekKarpathos je velmi suchý ostrov. Teploty v těch nejteplejších měsících (červenec/srpen) se pohybují okolo 32°C

Cestovní doklady – K vycestování je potřeba platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnou zónou tak, jak je vyžadováno při vstupu na území EU. Děti musí mít pas samostatně.

Celní předpisy – Je zakázáno vyvážet kameny opracované lidskou rukou, střepy z archeologických nalezišť a předměty starší 20 let. Doporučujeme klientům aby nakupovali dárkové a upomínkové předměty s opatrností a z historických míst nic nevyváželi.

Doprava – Ostrovem prochází hlavní silniční tepna, je možné využít nabídky četných autopůjčoven nebo cestovat autobusy, skútrem či lodí. K zapůjčení auta je nutný platný cestovní pas nebo občanský průkaz a řidičský průkaz. 

Nákupy – Bohatá nabídka kvalitních domácích produktů jako jsou např. olivy, olivový olej, vynikající krétská vína, retsina, ouzo, domácí sýry, rybí speciality a další.

Zdravotnictví – Po vstupu ČR do EU platí české zdravotní pojištění v základním rozsahu ve všech státech Evropské unie. Přesto doporučujeme uzavřít před cestou cestovní zdravotní pojištění. V případě, že budete hradit lékařskou péči a léky, uschovejte si doklady o zaplacení, které uplatníte dle rozsahu Vašeho pojištění u pojišťovny po návratu domů.

Kuchyně –  Doporučujeme navštívit zdejší taverny s čerstvými plody moře a rybami, řecký salát, objednat si kromě hlavního jídla i tradiční předkrmy a vše zapít kvalitním vínem či místním pivem.

Středisko Pigadia je zároveň hlavním městem ostrova Karpathos. Přístavní město bývá v sezóně rušným místem a vybízí k romantickým procházkám, nákupům i nočnímu vyžití. Pigadia získalo své jméno podle studní, které jsou v této oblasti nepřehlédnutelné. V blízkosti města se rozprostírá 4km dlouhá, písečná pláž s bazilikou Ag. Fotini z 5.stol.n.l., přezdívaná také Poseidonovým chrámem. Druhá pláž Kyra Panagia je písečně-oblázková a dostala své jméno podle nedalekého kostela Kyria Panagia.

Fakultativní výlety

OLYMPOS

Nejslavnější horská vesnice, kde se zastavil čas a kterou stále řídí ženy. Patří k folklorním pokladům ostrova a uchvátí vás svou atmosférou. Výlet nabízí kombinaci příjemné plavby podél východního pobřeží s nejkrásnějšími plážemi až do přístavu v Diafani a následnou cestu autobusem 7 km do hor do nejtradičnější vesnice na ostrově. Navštívíte “skanzen”, kde se dozvíte o historii místních obyvatel, uvidíte tradiční kroje, větrné mlýny. Ve volném čase si můžete zajít do taverny, muzea či prozkoumat zdejší uličky s obchůdky.

Orientační cena: 42 €, děti do 12 let  21 €

PERLA STŘEDOMOŘÍ

Lodní výlet podél východního pobřeží až k nejkrásnější pláži ostrova Apella. Koupání v křišťálové vodě či relaxace na pláži či lodi. Následuje oběd ve formě barbecue, který připraví posádka lodi. Na zpáteční cestě možnost koupání na pláži Kyra Panagia a poté v zálivu Kato Lakos s oblázkovou pláží. Oběd je v ceně výletu.

Orientační cena: 35 €, děti do 12 let  17 €

OSTROV SARIA

Lodní výlet na opuštěný ostrov Saria s ruinami antického paláce, ostrov je vhodný ke šnorchlování, možnost dokoupení oběda na lodi.

Orientační cena: 42 €, děti do 12 let  21 €

 CVIČEBNÍ PROGRAM

Program v hodný pro všechny od neaktivních osob pro aktivní sportovce, muže i ženy
Cvičení s  overbally, strečink,  funkční dynamická stabilizace s využitím vývojové kineziologie, zdravotní cvičení.
75% programu bude společný základ pro všechny, tematiku zbývajících 25% přizpůsobíme na základě profese, sportovních aktivit a  zájmů  přihlášených, zbytek doladíme při individuálních konzultacích (za příplatek).

Například:
– Inteligentní pohyb– smysluplná integrace nových stylů do cvičebních lekcí. Využití vývojové kineziologie jako zdravější a účinnější varianty pro zapojení svalů HSSP (hlubokého stabilizačního systému páteře),  účinná metoda na zapojení spodních fixátorů lopatek. Cvičení při rozestupu břišních svalů , výhřezu ploténky… aneb posilování těch správných břišních a zádových svalů. 
– Sportovci: atletika, fotbal, florbal…: problematika dolních končetin. Stabilizace kotníků a kolen. Správný strečink. Trénink po úrazech dolních končetin. Kompenzační cvičení
– Děti: problematika  nekvalitní svalové souhry, nesprávného posilování, vadného držení těla, nohy do X …. Využití poznatků vývojové kineziologie v tréninku, stabilizace a nepřetěžování dětského organismu.
– Sedavé zaměstnání: problematika sezení – dlouhé a nesprávné sezení – vznik a prohloubení špatných pohybových stereotypů

7.-14.8.2020 program ZDRAVÁ ZÁDA + DNS – lektorka Martina Voplatková   
14.-21.8.2020 program ZDRAVÁ ZÁDA+ DNS – lektorka Martina Voplatková   
V těchto 2 týdnech budeme cvičit i DNS (Dynamická neuromuskulární stabilizace podle Koláře, koncept založený na vývojové kineziologii)

Potřebujete poradit s výběrem nebo se zeptat na cvičební program? Neváhejte zavolat nebo napsat. Rádi poradíme.
tel.: 773 606 733, 777 330 120, info@studio-m.cz

TENTO ZÁJEZD JE POŘÁDÁN VE SPOLUPRÁCI S CK AFRODITA. Jelikož máme celou ubytovací kapacitu v uvedeném termínu rezervovanou pro naši skupinu, objednávejte, prosím, výhradně přes nás.
 Dokumenty CK AFRODITA: Všeobecné smluvní podmínkyReklamační řádPotvrzení o pojištění CK proti úpadkuVýpis z obchodního rejstříkuFormulář – Základní práva zákazníka

Prohlášení a stanovisko – Covid 19 – CK Afrodita:

Vážení klienti, Vážení obchodní partneři,

dovolte nám, abychom vám poděkovali za vaši trpělivost a spolupráci v této pro všechny nelehké době. Velice si vážíme vaší podpory a pochopení, a stále se snažíme zajistit pro vás nejčerstvější informace ohledně aktuálního i možného budoucího vývoje. Předpokládali jsme, že již v těchto dnech budeme mít více informací ze stran vlády ČR a příslušných ministerstev ohledně výhledu  uvolňování restriktivních opatření a nařízení, a stejně tak o trvání uzavírky, nebo naopak o otevření hranic. Bohužel, dosud byly publikovány pouze spekulace, a předběžné termíny znovuotevírání některých provozů ve vybraných odvětvích. Do této chvíle nebylo vládou ČR ani příslušným ministerstvem stanoveno, nařízeno, ani oficiálně a srozumitelně sděleno žádné omezení ohledně cestování do zahraničí v sezóně 2020. Z tohoto důvodu považujeme všechny naše vypsané termíny za aktivní a věříme v jejich uskutečnění. Jelikož zde evidujeme tisíce dotazů od klientů i našich prodejců ohledně oficiálních možností, ale nemáme výše zmíněné informace k dispozici, a aktuální situaci neřeší ani projednávaná novela  zákona známá jako “Lex Voucher”, která uvažuje pouze o již zrušených zájezdech, rozhodli jsme se ukončit nervozitu a navrhnout všem našim klientům následující varianty:

1. CHCETE NA DOVOLENOU VYCESTOVAT: v případě, že chcete vyčkat do vámi zvoleného termínu a odjet na dovolenou, pokud to situace umožní, stačí ponechat smlouvu bez jakýchkoliv změn a následovat smluvní a platební podmínky. Pokud by se situace před odletem změnila, budeme Vás neprodleně informovat a nabídneme vám náhradní řešení.

2. CHCETE NA DOVOLENOU, ALE RADĚJI BYSTE POSUNULI TERMÍN ODLETU: v tomto případě vám vyjdeme vstříc a umožníme bezplatnou změnu termínu dle vašeho výběru a dostupných kapacit. Máte možnost změny destinace či hotelu v rámci nabídky na Turecko, Severní Kypr a Karpathos v letní sezóně 2020 bez poplatku. Změnu je nutno provést nejpozději 30 dní před původně plánovaným odletem. V tomto případě bude posunut i doplatek zbylých 50 % ceny zájezdu dle nově vybraného termínu. Změnu bude možné provést v případě nutnosti opakovaně (např. pokud by se změnila prognóza vývoje).

3. CHCETE VYBRAT KONKRÉTNÍ TERMÍN AŽ PODLE VÝVOJE SITUACE: pokud již dnes víte, že dovolenou ve zvoleném termínu absolvovat nechcete nebo nemůžete, ale využijete ji podle toho, jak se situace vyvine, nebo jak vám zaměstnavatel umožní vybrat si dovolenou, vystavíme vám voucher na zakoupení nového zájezdu s platností do 31.8.2021 a vy si můžete vybrat z nabídky na letní leteckou dovolenou do Turecka, na Severní Kypr a Karpathos v letní sezóně 2020 nebo 2021. Voucher bude vystaven v hodnotě již složených záloh dle naplněných smluvních podmínek. Výběr nové dovolené a doplatek do celkové částky musí být realizován nejpozději do 30 dní před odletem. Pro klienty, kteří řádně splnili smluvní a platební podmínky přidáme jako poděkování bonus v podobě 1.000,- Kč na osobu na pevném lůžku. Voucher je pojištěn v rámci pojištění proti úpadku v plné výši, takže se nemusíte obávat, že byste i v těch nejčernějších scénářích o své peníze přišli.  

4. CHCETE ZÁJEZD ZRUŠIT: můžete samozřejmě od smlouvy odstoupit, ale dle všeobecných obchodních podmínek vám budeme účtovat stornopoplatky v nejnižší možné sazbě, tj. více než 45 dní před odjezdem – skutečně vynaložené náklady, nejméně však 1 000,- Kč. Skutečně vynaložené náklady činí 30 % z celkové ceny zájezdu; termín do 45 dní před odletem je do odvolání zmražen ke dni vyhlášení omezení pohybu a nouzového stavu (13.3.2020), toto zmražení bude trvat minimálně do ukončení nouzového stavu a odvolání restriktivních opatření. 

Vzhledem k výjimečnosti aktuálního dění a výše zmíněnému informačnímu vakuu, ve kterém jsme se nyní všichni společně a bez zavinění ocitli, není lehké se zorientovat a najít skutečně dobré východisko bezvýhradně přijatelné pro všechny strany. Tyto mimořádné skutečnosti společně s odvedenými platbami subdodavatelům, které jsme řádně odváděli, abychom vám mohli zaručit slevy za včasný nákup a co nejlepší kvalitu ubytování a dalších služeb nás postavili do patové situace, kdy musíme místo zajišťování vaší spokojenosti během dovolené hledat to nejméně bolestivé řešení. Chceme vás ubezpečit, že i přestože máme nyní svázané ruce a musíme hledat kompromisy, tak máme jen a pouze jednu prioritu – jste to vy, naši klienti a vaše spokojenost i v této těžké době.

 Prosíme, projděte si navrhovaná řešení, zvažte, která varianta vám vyhovuje a obraťte se na nás nebo na agentury, kde jste si zájezd zakoupili. Rádi Vám poradíme, vše vysvětlíme a pomůžeme s dalšími kroky.

 S úctou a poděkováním za vaše pochopení a spolupráci,

tým CK Afrodita

Studio - M © 2021. All Rights Reserved.

Studio - M © 2020. All Rights Reserved.