MADEIRA – OKRUH

MADEIRA 1.-8.9.2023 – OBSAZENO (pouze náhradníci)

MADEIRA KŘÍŽEM KRÁŽEM

MADEIRA

Cvičení, poznávání  a cestování po zahradě Atlantiku
připraveno pod záštitou CK Periscope
cvičební program zajišťuje a celým zájezdem, programem a výlety provází
Martina Voplatková – Zdravý pohyb s.r.o.

Cena: 36.900při objednání do konce února 2023 je cena 34.900 Kč

Malá skupina – max 14 osob + Martina
(zájezd se uskuteční při min. počtu 10 osob)

(přímý let z Prahy, ubytování ve 4* hotelu v dvojlůžkovém pokoji s bočním výhledem na moře, snídaně, bohatý poznávací program, cvičební program ZDRAVÁ ZÁDA, aktivní nohy, DNS)
Slevy a příplatky:
Ubytování v jednolůžkovém pokoji – příplatek 7.400 Kč
Ubytování 3.dospělé osoby na přistýlce – sleva 1.500 Kč

Nebojte se cestovat!
Budu vám celou dobu zájezdu k dispozici. Poletím s vámi již z Prahy, budu s vámi bydlet, jezdit, cvičit… Nemusíte se bát, že byste někde na letišti bloudili nebo se nebyli schopni domluvit na recepci či výletech. 

Proč zrovna  Madeira a proč právě s námi?
Mám 2 velké lásky (kromě manžela a syna) CVIČENÍ a PORTUGALSKO… a vše portugalské (kulturu, jazyk, jídlo…)
Vzhledem k mému studiu portugalistiky na FFUK a ročnímu studiu lingvistiky na univerzitě v Lisabonu mám k Portugalsku velmi osobní vztah.  O osídlování Madeiry a  historii levád jsem psala ročníkovou práci. Na Madeiře jsem byla již 13x, ale stále se nemohu její krásy a energie nabažit.  Budu se snažit, abyste i vy poznali krásu a rozmanitost celého ostrova a  ze svého pobytu si odnesli co možná nejvíce zážitků. Proto jsou neoddělitelnou součástí našeho programu výlety.  Projedeme celý ostrov křížem krážem.  Ze zkoušek z portugalské historie i kultury jsem měla výbornou, proto si dovolím podělit se s vámi o své znalosti. Seznámím vás s portugalskou historií, kulturou, jídlem, pitím, zvláštnostmi…. Cvičební program obsahuje 6 lekcí (vzhledem k bohatému poznávacímu programu více cvičit nestihneme). Tento zájezd není nutně koncipován jako čistě dámský, budu ráda, když přizvete své drahé polovičky. Pokud by někdo neměl parťáka, nevadí, rádi ho vezmeme do party a sestěhujeme s další osobou, aby nemusel platit dražší cenu za jednolůžkový pokoj.
Budu vaše průvodkyně, tlumočnice a lektorka zdravého cvičení v jedné osobě. Madeira je moje velká láska a věřím, že nadchne i vás. Pokud potřebujete bližší informace, neváhejte mě kontaktovat (tel.777 330 120), ráda vám řeknu víc.
Vaše Martina Voplatková

Madeira, jedna z top destinací
ideální lokalita, klidné místo v oceánu, daleko od válečných konfliktů …
Bohužel se to projevilo na cenách hotelů a obsazenosti. Většina hotelů je již beznadějně vyprodaná na více než rok dopředu. S rezervací proto neváhejte, naši kapacitu nebude možno navýšit.
Pokud jste sami, nevadí, dáme vás dohromady. Chlapi, nebojte se, většinou  jsme smíšená skupina. 

Hotel The Views Oasis ****   


web hotelu zde

Kdo o Madeiře uvažujete, neváhejte, nebudete litovat. Nádherný ostrov, úžasná poloha hotelu, pod okny šumící oceán. Proslulé víno a skvělé jídlo….
Jedná se o velmi oblíbený hotel, přímo na břehu oceánu, vždy jsme tam byli moc spokojeni

Hotel:


Hotel se nachází v  Caniço de Baixo (asi 15 km od hlavního města Funchalu), přímo u kamenité pláže (vstup do moře možný i přes molo)  u malé pobřežní promenády. 
Vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, restaurace a la carte, společenská místnost s TV a internetovým koutkem, konferenční sál, obchůdky, stolní tenis, biliard, šipky. 
V zahradě bazén s mořskou vodou, whirlpool, bar u bazénu a terasa na slunění – lehátka, slunečníky a osušky zdarma, dětské hřiště. 
SPA: krytý bazén, sauna, pára, fitness pro hotelové hosty zdarma, masáže a kosmetika za poplatek. 
Wi-Fi ve veřejných prostorách zdarma. 
4x denně zdarma hotelový bus do Funchalu (rozpis a rezervace na recepci)
V hotelu se nachází malý obchod, kousek od hotelu jsou další obchody. V blízkosti mnoho restaurací, ale přímo v hotelu můžete zajít na skvělou věčěři formou bufetu – můžete tak ochutnat spoustu dobrot, o kterých vám budu vyprávět na našich výletech – tematicky zaměřené večeře.

Pokoje:


dvoulůžkové pokoje, všechny naše pokoje mají Side Sea View (boční výhled na moře) a jsou s možností přistýlky, koupelna (sprcha) s WC, fén, telefon, TV + SAT, minibar (za příplatek), trezor (za příplatek), klimatizace, balkón, Wifi zdarma. 

Stravování:


snídaně – formou bufetu
Za příplatek polopenze případně jen občasná večeře. Tuto varintu vřele doporučujeme aspoň jednou vyzkoušet – naprostý kulinářský zážitek, vždy jsme byli moc spokojeni.
Snídaně i večeře jsou podávány formou bohatého bufetu.

V ceně pobytu:


letenka (přímý let Praha – Funchal),  
transfer z letiště do hotelu a z hotelu na letiště
ubytování ve 2 lůžkovém pokoji s bočním výhledem na moře
hotelová pobytová taxa
zvolený typ stravy – snídaně či polopenze formou bufetu 
bohatý poznávací program s výkladem v češtině
3 x celodenní výlet autobusem (9 – 17 hod):
– střed ostrova a západní okruh
– východní okruh
– celodenní turistika – levády nebo hřebenovka
1x polodenní výlet do Funchalu
Cvičební program Zdravá záda, aktivní nohy, DNS (6 lekcí)
Cestovní pojištění Uniqua (včetně připojištění storna)
Vstup do krytého bazénu, sauny, páry a vířivky. 
Lehátka a slunečníky u bazénu 

Program zájezdu: 


1. den – pátek 1.9.2023

Setkání na letišti a odlet z Prahy na  Madeiru
Praha – Funchal    12:20-15:55 Smart Wings 
let QS 1170 (čas letu se může posunout)
transfer do hotelu, ubytování, relax
informační schůzka

2. den – sobota 2.9.2023

CELODENNÍ VÝLET
(spojení 2 výletů v jeden)
STŘED OSTROVA: Monte + Eira do Serrado + ZÁPADNÍ OKRUH MADEIROU až do Porto Moniz
Během tohoto celodenního výletu navštívíme nejzajímavější místa střední a  západní části ostrova. Začneme výjezdem na Monte, odkud se nám naskytne překrásný výhled na Funchal. Návštěva nejslavnějšího madeirského kostela Nossa Senhora do Monte, kde je pochován poslední habsburský císař karel I, který po sesazení z trůnu v roce 1918 odešel do exilu na Madeiru. Odvážlivci mohou vyzkoušet jízdu na proutěných sáních  za plného provozu (za příplatek cca 15 euro /os). My pro vás přijedeme na místo dojezdu a budeme pokračovat dál. Přejezd na jednu z nejkrásnějších  vyhlídek Eira do Serrado (1094m) nad Údolím Jeptišek (Curral das Freiras). Údolí vroubí ze všech stran rozeklané štíty, až do roku 1959 sem byl přístup pouze po klikaté stezce. Oblast je proslulá místním kaštanovým likérem a kaštanovým chlebem. Vše můžeme ochutnat (za příplatek). Pokračujeme  podél jižního pobřeží do Camara de Lobos. Dále nás čeká výjezd na 2. nejvyšší evropský útes Cabo Girão. Pokocháme se výhledem  na terasovitá políčka, a proslulou rybářskou vesnici Camara do Lobos.  Dále navštívíme městečko Ribeira Brava. Na severní straně ostrova ze São Vicente pojedeme podél staré útesovité silnice do Porto Moniz s jeho lávovými jezírky. Středem ostrova dojedeme na vyhlídku do údolí Rabaçal známého svými levádami (podél jedné z nich se kousek projdeme) a nevynecháte ani jedinou rovinu ostrova – plošinu Paúl da Serra.(1500m). Odtud se vydáme zpět jižním směrem na horské sedlo Encumeada(1008m), pod níž nás čeká oblast třetihorního vavřínového lesa a kolem Pousady dos Vinháticos budeme sjíždět zpět. 


3. den – neděle 3.9.2023

VOLNÝ DEN
cvičení 2x denně – ráno (8.00 – 9.00)  a  večer (18.00 – 19.00)
Relax u oceánu a užívání si skvělých služeb hotelu

Tip pro osoby, které nechtějí odpočívat:
Pěší výlet od hotelu na nádhernou vyhlídku k  soše Krista v Garajau.
Cesta je 3,3 km dlouhá, ale hodně do kopce, proto trvá cca 50 min . 
Z vyhlídky od Krista se dá sejít po cestě nebo sjet lanovku ke krásné pláži, občerstvit se v hospůdce, zaplavat si v oceánu a pokochat se nádherným pohledem na skály.
Cena: pro sportovce, kteří vše absolvují pěšky – zdarma
Ti co nechtějí nebo nemohou jít pěšky mohou za příplatek využít místní autobus a lanovku.
Případně do kopce jet a dolů jít pěšky.
Cena jízdného: autobus (cca 1,5 eura/1 jízda), lanovka 1 jízda 2 eura, zpáteční 3 eura)
Pokud bude o výlet zájem, moc ráda vás doprovodím. Výhled od Krista je opravdu úchvatný.
Případně můžeme nechat na další volný den.

4. den – pondělí 4.9.2023

CELODENNÍ VÝLET
VÝCHODNÍ OKRUH MADEIROU
První zastávka bude na krásné vyhlídce Terreiro da Luta(Camacha), dále se zastavíme v dílně, kde se vyrábí proslulé proutěné výrobky. Odkud vyjedeme na třetí nejvyšší vrchol Madeiry Pico do Arieiro (1818 m). Sjedeme do Ribeiro Frio (přírodní park se sádkou pstruhů) a projdeme se podél levady vavřínovým třetihorním pralesem Laurissilva na vyhlídku Balcões (asi 1,5 km). Hlavní zastávka bude v Santaně (proslulé typickými doškovými trojúhelníkovými domečky), odkud pokračujeme na jihovýchod. Čeká násnejvýchodnější cíp ostrova, P. de São Lourenço s nádhernými barevnými skalami a dramatickou scenérií rozbouřeného oceánu. Při dobré viditelnosti lze vidět ostrov Porto Santo.. Oblast kolem Caniçalu bývala centrem madeirského velrybářského průmyslu (točil se zde  i slavný  film Johna Hudsona Moby Dick – r.1959). Dále Portela (vyhlídka 670m) s úžasným výhledem na zajímavé madeirské letiště (neptejte se na podrobnosti nebo nepoletíte…historii a zajímavosti vám raději řeknu až na místě) . Nakonec navštívíme přímořské městečko Machico. (jedno ze dvou prvních hlavních měst Madeiry), možnost koupání (umělá písečná pláž).

5. den – úterý 5.9.2023

VÝLET DO FUNCHALU (půl dne s možností prodloužení)
cvičení 1x denně 
Výlet do Funchalu (hl. města Madeiry)
k dopravě použijeme hotelový autobus, případně místní dopravu, abychom nebyli vázáni pevnými časy návratu. Hotelový autobus je zdarma, návrat v jiný čas je možný veřejnou dopravou za příplatek cca 3 eura  nebo taxíkem za cca 15 euro
Někdo chce být ve městě déle, někdo se raději koupat – návrat podle chuti

PROHLÍDKA MĚSTA FUNCHAL
Pojedeme hotelovým autobusem do hlavního města. Při pěší prohlídce Funchalu vás seznámím s jeho historií, krásnou architekturou, pamětihodnostmi i zajímavostmi. Nevynecháme ani návštěvu slavné tržnice Mercado dos Lavradores (ryby, květiny, ovoce). Ukážu vám, kde jsou muzea, parky, obchody, lanovka, autobusy, pro případ, že byste se chtěli ještě do Funchalu vrátit jiný den.
Bude následovat volno a návrat do hotelu.

Vždy se stává, že část skupiny chce zůstat až do večera a část se vrátit a užívat moře a služeb hotelu. Návrat hotelovým autobusem je zdarma, ale musíme nahlásit a objednat místa předem (stačí mi nahlásit v úvodu pobytu). Jinak se můžete rozhodnout až dle chuti a nálady a dojet zpět místním autobusem k našemu hotelu za cca 3 eura.
Proto je další program na volbě každého z vás.

Tip:
Pokud bude zájem, můžeme zajít do vinných sklepů buď jen na ochutnávku  výborného madeirského vína nebo můžeme objednat za cenu 11 euro prohlídku s výkladem o výrobě madeirského vína (cca 45 min) a ochutnávkou. Doporučuji nejen konzumaci ale i prohlídku (výklad ráda přetlumočím). Prohlídku musím objednat nejpozději 2 dny předem, proto se na počtu zájemců domluvíme v úvodu pobytu.

Další tip:
Zájemci si mohou prohlídku Funchalu prodloužit a doplnit dalšími aktivitami, např.:
– návštevou manufaktury na výrobu krajek, muzeum krajek. (vstup zdarma)
– návštěvou botanické (vstup 5 euro) nebo tropické zahrady (vstup 10 euro) Nasměruji, poradím, vysvětlím, abyste nezabloudili.
Návrat do hotelu individuálně.

6. den – středa 6.9.2023


CELODENNÍ VÝLET
Pěší turistika nádhernou madeirskou přírodou
Budeme mít k dispozici celý den autobus, ten nás doveze, kam se rozhodneme.
Dle počasí !!! a chuti zvolíme turistiku podél levád (vodních kanálů) nebo případně hřebenovku – přechod mezi dvěma nejvyššími horami Madeiry – Pico Arieiro – Pico Ruivo
Vyhrazuji si právo konečného rozhodnutí. Pokud bude mlha nebo pršet, pojedeme do části, kde je lepší počasí.
Kdo už bude programem zcela nasycen, může zůstat v hotelu a užívat si jeho skvělých služeb hotelu…ale byla by to škoda

7. den – čtvrtek 7.9.2023


VOLNÝ DEN
cvičení 2x denně – ráno (8.00 – 9.00)  a  večer (18.00 – 19.00)
relax, koupání, odpočinek
možnost doplňkových aktivit
Např. Plavba s pozorováním delfínu a velryb (za příplatek – musíme objednat předem – stačí říct začátkem pobytu, zařídím)

8. denpátek 8.9.2023

ROZLOUČENÍ S MADEIROU
cvičení 1x denně – ráno (8.00 – 9.00)
odhlášení z hotelu ve 12 hod (můžeme zůstat a využít zázemí hotelu)
transfer na letiště
společný odlet domů
let Funchal-Praha    16:40-22:10 Smart Wings let QS 1170 (čas letu se může posunout)

Vyhrazujeme si právo na změnu pořadí jednotlivých výletů či úpravu časů cvičení.

Další program – fakultativně :
Ve volných dnech je také možnost levad nebo hřebenových túr, pozorování velryb a delfínů, výlet lodí Santa Maria (replika Kolumbovy lodě), botanická zahrada, golf:  hřiště Palheiro. nebo hřiště Santo da Serra, celodenní výlet na sousední ostrov Porto Santo…tyto aktivity nejsou v ceně zájezdu, ale rádá vám s jejich zajištěním na místě pomůžu.  

CVIČEBNÍ PROGRAM:

  • program ZDRAVÁ ZÁDA, DNS, AKTIVNÍ NOHY
  • kompenzační cvičení se zdravotní tematikou, procvičíme celé tělo
  • lektorka MARTINA VOPLATKOVÁ
  • více o programu ZDE
  • 6 cvičebních lekcí ( 60 min)  – vzhledem k nabitému programu toho víc nestihneme…ale budu vás (pohybově a jen pokud budete chtít) pozorovat, zkoumat a analyzovat na výletech při chůzi, sezení, jídle…pak to soukromě nebo veřejne vyhodnotíme, bude to zajímavé
  • karimatku a overball si prosím vezměte s sebou, ostatní pomůcky dostanete na místě.
  • Vzhledem k charakteru cvičení, jeho důležitosti a přínosu pro všechny (muže i ženy, osoby s dobrou kondicí nebo zdravotními problémy – vše lze přizpůsobit), nebudou účastníci rozlišováni na cvičící a necvičící. Případným osobám, které nebudou chtít cvičební program využít, nebude poskytnuta sleva.

Další wellness aktivity:
Všichni klienti jistě ocení volný vstup do krytého bazénu, sauny, páry a vířivky, který je již zahrnut do ceny pobytu. 
Masáže a kosmetika za příplatek

Děti: 
Účast dětí vzhledem k bohatému poznávacímu programu prosím pečlivě zvažte. Malí zvídaví turisté jsou samozřejmě vítáni.

Potřebujete poradit s výběrem nebo se zeptat na cvičební program? Neváhejte zavolat nebo napsat. Ráda poradím.
tel.: 777 330 120 Martina Voplatková, info@studio-m.cz 

Fotogalerie hotelu:

Krásy Madeiry: