MADEIRA – OKRUH

MADEIRA 1.-8.9.2023

MADEIRA KŘÍŽEM KRÁŽEM

cvičení, poznávání  a cestování po zahradě Atlantiku
 připraveno pod záštitou partnerské cestovní kanceláře

V roce 2023 bychom Madeiru rádi zopakovali, předběžně to vypadá na termín 1.- 8.9.2023


co nejdřív zaktualizujeme program a info o ceně, pro představu necháváme starý program, který se bohužel kvůli covidu neuskutečnil

Cena: bude upřesněna
             
(přímý let z Prahy, ubytování ve 4* hotelu v dvojlůžkovém pokoji s bočním výhledem na moře, strava dle výběru, bohatý poznávací program, cvičební program ZDRAVÁ ZÁDA)

Hotel Four Views Oasis

Proč zrovna  Madeira a proč právě s námi?
Mám 2 velké lásky (kromě manžela a syna) CVIČENÍ a PORTUGALSKO… a vše portugalské (kulturu, jazyk, jídlo…)
Vzhledem k mému studiu portugalistiky na FFUK a ročnímu studiu lingvistiky na univerzitě v Lisabonu mám k Portugalsku velmi osobní vztah.  O osídlování Madeiry a  historii levád jsem psala ročníkovou práci. Na Madeiře jsem byla již 13x, ale stále se nemohu její krásy a energie nabažit.  Budu se snažit, abyste i vy poznali krásu a rozmanitost celého ostrova a  ze svého pobytu si odnesli co možná nejvíce zážitků. Proto jsou neoddělitelnou součástí našeho programu výlety.  Projedeme celý ostrov křížem krážem.  Ze zkoušek z portugalské historie i kultury jsem měla výbornou, proto si dovolím podělit se s vámi o své znalosti. Seznámím vás s portugalskou historií, kulturou, jídlem, pitím, zvláštnostmi…. Cvičební program obsahuje 7 lekcí (vzhledem k bohatému poznávacímu programu více cvičit nestihneme). Tento zájezd není nutně koncipován jako čistě dámský, budu ráda, když přizvete své drahé polovičky. Pokud by někdo neměl parťáka, nevadí, rádi ho vezmeme do party a sestěhujeme s další osobou, aby nemusel platit dražší cenu za jednolůžkový pokoj.
Budu váš průvodce, tlumočník a lektor zdravého cvičení v jedné osobě. Madeira je moje velká láska a věřím, že nadchne i vás.
Těším se na vás. Martina Voplatková

Madeira, jedna z top destinací
ideální lokalita, klidné místo v oceánu, daleko od válečných konfliktů i zájmů teroristů…
Bohužel se to projevilo na cenách hotelů a obsazenosti. Většina hotelů je již beznadějně vyprodaná na více než rok dopředu. S rezervací proto neváhejte, naši kapacitu nebude možno navýšit.
Pokud jste sami, nevadí, dáme vás dohromady. Chlapi, nebojte se, většinou  jsme smíšená skupina. 

Hotel Four Views Oasis ****   

– fotogalerie hotelu zde
– web hotelu zde

Kdo o Madeiře uvažujete, neváhejte, nebudete litovat. Nádherný ostrov, úžasná poloha hotelu, pod okny šumící oceán. Proslulé víno a skvělé jídlo….
Jedná se o velmi oblíbený hotel, přímo na břehu oceánu

Hotel:
Hotel se nachází v  Caniço de Baixo (asi 15 km od hlavního města Funchalu), přímo u kamenité pláže (vstup do moře možný i přes molo)  u malé pobřežní promenády. 
Vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, restaurace a la carte, společenská místnost s TV, konferenční sál, obchůdky, stolní tenis, biliard, šipky. 
V zahradě bazén s mořskou vodou s brouzdalištěm, whirlpool, bar u bazénu a terasa na slunění – lehátka, slunečníky a osušky zdarma, dětské hřiště. 
SPA: krytý bazén, sauna, pára, fitness, masáže, kosmetika. 
WiFI ve veřejných prostorách zdarma. 
4x denně zdarma hotelový bus do Funchalu (rozpis a rezervace na recepci)
U hotelu se nachází malý obchod, kousek dál je Spar. V blízkosti mnoho restaurací. 

Pokoje:
dvoulůžkové pokoje, všechny naše pokoje mají Side Sea View (boční výhled na moře) a jsou s možností přistýlky, koupelna (sprcha) s WC, fén, telefon, TV + SAT, lednice, set na přípravu čaje/kávy, klimatizace, balkón, připojení k internetu přes kabel. 
Pokoj s přímým výhledem na moře lze vyžádat za příplatek

Stravování:
máte na výběr z možností:
snídaně
polopenze
 – tuto varintu vřele doporučujeme- naprostý kulinářský zážitek
 –  snídaně i večeře jsou podávány formou bohatého bufetu. Skvělá kuchyně. V letech 215, 2016, 2017 i 2018 jsme byli naprosto nadšeni.

V ceně pobytu:
Letenka (přímý let Praha – Funchal),  transfer z letiště do hotelu a z hotelu na letiště,
ubytování s bočním výhledem na moře
snídaně či polopenze formou bohatého bufetu 
bohatý poznávací program s výkladem v češtině – výlety střed ostrova, západní okruh,  i východní okruh, polodenní prohlídka Funchalu (vše v češtině)
cvičební program Zdravá záda, aktivní nohy, DNS
Zákonné pojištění CK s proti úpadku 
Vstup do krytého bazénu, sauny, páry a vířivky. 
Lehátka a slunečníky u bazénu 

Program zájezdu: 
1.den
let z Prahy na Madeiru  Praha-Funchal    12:20-15:55 Smart Wings let QS 1170 (čas letu se může posunout)
transfer do hotelu, ubytování, 
informační schůzka 18.00-18.30

2.den, úterý 16.6.2020
celodenní výlet (střed a západ Madeiry – spojení 2 výletů v jeden)
necvičíme
STŘED OSTROVA: Monte + Eira do Serrado + ZÁPADNÍ OKRUH MADEIROU až do Porto Moniz
Během tohoto celodenního výletu navštívíme nejzajímavější místa střední a  západní části ostrova. Začneme výjezdem na Monte, odkud se nám naskytne překrásný výhled na Funchal. Návštěva nejslavnějšího madeirského kostela Nossa Senhora do Monte, kde je pochován poslední habsburský císař karel I, který po sesazení z trůnu v roce 1918 odešel do exilu na Madeiru. Odvážlivci mohou vyzkoušet jízdu na proutěných sáních  za plného provozu (za příplatek cca 15 euro /os). My pro vás přijedeme na místo dojezdu a budeme pokračovat dál. Přejezd na jednu z nejkrásnějších  vyhlídek Eira do Serrado (1094m) nad Údolím Jeptišek (Curral das Freiras). Údolí vroubí ze všech stran rozeklané štíty, až do roku 1959 sem byl přístup pouze po klikaté stezce. Oblast je proslulá místním kaštanovým likérem a kaštanovým chlebem. Vše můžeme ochutnat (za příplatek). Pokračujeme  podél jižního pobřeží do Camara de Lobos.Dále nás čeká výjezd na 2. nejvyšší evropský útes Cabo Girão. Pokocháme se výhledem  na terasovitá políčka, a proslulou rybářskou vesnici Camara do Lobos.  Dále navštívíme městečko Ribeira Brava. Na severní straně ostrova ze São Vicente pojedeme podél staré útesovité silnice do Porto Moniz s jeho lávovými jezírky. Středem ostrova dojedeme na vyhlídku do údolí Rabaçal známého svými levádami (podél jedné z nich se kousek projdeme) a nevynecháte ani jedinou rovinu ostrova – plošinu Paúl da Serra.(1500m). Odtud se vydáme zpět jižním směrem na horské sedlo Encumeada(1008m), pod níž nás čeká oblast třetihorního vavřínového lesa a kolem Pousady dos Vinháticos budeme sjíždět zpět. 

Kostel Nossa Senhora do Monte
Eira so Serrado nad Údolím jeptišek
Vnitrozemí
Náhorní plošina Paúl da Serra
Ribeira da Janela na severním pobřeží
Vavříny


3.den

cvičení 2x denně – ráno (8.00 – 9.00)  a  večer (18.00 – 19.00)Relax u oceánu.
nebo
Společný pěší výlet na na nádhernou vyhlídku k  soše Krista v Garajau.
Cesta je 3,3 km dlouhá, ale hodně do kopce, proto trvá cca 50 min . 
Z vyhlídky od Krista se dá sejít po cestě nebo sjet lanovku ke krásné pláži, občerstvit se v hospůdce, zaplavat si v oceánu a pokochat se nádherným výhledem na skály.Osoby s pohybovými problémy nemusí jít pěšky, ale za příplatek využít místní autobus a lanovku.
Cena jízdného: autobus (cca 1,5 eura/1 jízda), lanovka 1 jízda 2 eura, zpáteční 3 eura)

4.den
celodenní výlet – východní okruh
necvičíme
VÝCHODNÍ OKRUH MADEIROU
První zastávka bude na krásné vyhlídce Terreiro da Luta(Camacha), dále se zastavíme v dílně, kde se vyrábí proslulé proutěné výrobky. Odkud vyjedeme na třetí nejvyšší vrchol Madeiry Pico do Arieiro (1818 m). Sjedeme do Ribeiro Frio (přírodní park se sádkou pstruhů) a projdeme se podél levady vavřínovým třetihorním pralesem Laurissilva na vyhlídku Balcões (asi 1,5 km). Hlavní zastávka bude v Santaně (proslulé typickými doškovými trojúhelníkovými domečky), odkud pokračujeme na jihovýchod. Čeká násnejvýchodnější cíp ostrova, P. de São Lourenço s nádhernými barevnými skalami a dramatickou scenérií rozbouřeného oceánu. Při dobré viditelnosti lze vidět ostrov Porto Santo.. Oblast kolem Caniçalu bývala centrem madeirského velrybářského průmyslu (točil se zde  i slavný  film Johna Hudsona Moby Dick – r.1959). Dále Portela (vyhlídka 670m) s úžasným výhledem na zajímavé madeirské letiště (neptejte se na podrobnosti nebo nepoletíte…historii a zajímavosti vám raději řeknu až na místě) . Nakonec navštívíme přímořské městečko Machico. (jedno ze dvou prvních hlavních měst Madeiry), možnost koupání (umělá písečná pláž).

Pico do Arieiro
levada
Santana

5.den
 Výlet do Funchalu (hl. města) odjezd od hotelu v 9.00, odjezd zpět z Funchalu v 16 hodin 
(návrat v jiný čas je možný veřejnou dopravou za příplatek cca 3 eura  nebo taxíkem za cca 15 euro)
cvičení 1x denně – večer (18.00 – 19.00)  

PROHLÍDKA MĚSTA FUNCHAL
Pojedem hotelovým autobusem do hlavního města. Při pěší prohlídce Funchalu se seznámíme s jeho architekturou, pamětihodnostmi, nevynecháme ani návštěvu slavné tržnice tržnice (ryby, květiny, ovoce)  či vinných sklepů  a ochutnáme všechny typy výborného madeirského vína (za příplatek- dle konzumace- není to drahé….pokud tedy neochutnáváte 50 let starou madeiru)
Zájemci mohou zajít i do manufaktury na výrobu krajek, muzeum krajek. Bude následovat volno. V případě, že bude někdo chtít zajet do botanické (vstup 6 euro) nebo tropické zahrady, poradím, kterým autobusem, případně pojedu s vámi. 

6.den
volný den
cvičení 2x denně – ráno (8.00 – 9.00)  a  večer (18.00 – 19.00) 
možnost doplňkových aktivit: turistika podél levád, plavba lodí (delfíni, velryby…)
Netuším, jak aktivní budou lidé, kteří se přihlásí v roce 2020, ale pokud by se sešla chodivá skupina, můžeme si udělat celodenní turistiku po horách podél levád.

7. den
volný den
cvičení 2x denně – ráno (8.00 – 9.00)  a  večer (18.00 – 19.00)
možnost doplňkových aktivit

8. den
rozloučení s Madeirou
odhlášení z hotelu ve 12 hod (můžeme zůstat a využít zázemí hotelu)
transfer na letiště
let Funchal-Praha    16:40-22:10 Smart Wings let QS 1170 (čas letu se může posunout)

Další program :
Ve volných dnech je také možnost levad nebo hřebenových túr, pozorování velryb a delfínů, výlet lodí Santa Maria (replika Kolumbovy lodě), botanická zahrada, golf:  hřiště Palheiro. nebo hřiště Santo da Serra, celodenní výlet na sousední ostrov Porto Santo…tyto aktivity nejsou v ceně zájezdu, ale rádá vám s jejich zajištěním na místě pomůžu.  

západní cíp Madeiry
Santa Maria
výhled z golfového hřiště

 CVIČEBNÍ PROGRAM: 

7 lekcí (víc cvičení vzhledem k nabitému programu nestihneme)
ZDRAVÁ ZÁDA
Funkční dynamická stabilizace na základě vývojové kineziologie
posilovací a stabilizační cvičení s využitím gum a overballů
cvičení vede Martina Voplatková

Martina Voplatková

Program obsahuje teoretické i praktické lekce s následující tématikou:
– PROBLEMATIKA: výhřez ploténky, rozestup břišních svalů (nap. těhotenstvím u žen nebo špatným posilováním a přetěžováním břicha  u mužů), kolena, kyčle, SI klouby, tenisové nebo golfové lokty, ramena… vhodné pro aktivní sportovce i pro osoby se zdravotníi obtížemi (lze individuálně přizpůsobit)
– Funkce HSSP (hlubokého stabilizačního systému páteře) a jeho složení
– Ukázky základních aktivačních cvičení HSSP
– Mobilizační cvičení – spinální cvičení. Série cviků na mobilizaci jednotlivých segmentů páteře.
– Stabilizační cvičení –  funkční dynamická stabilizace (s využitím vývojové kineziologie) 
– Strečink zkrácených či přetížených svalových skupin
– Nácvik správného dýchání ( bránice)
– Nácvik správného zapojení svalů pánevního dna
– Představení základních funkcí nohy a její důležité role v souvislosti se správným držením těla 
– Nácvik správného stoje
– Funkční korekce postavení nohou

Vzhledem k charakteru cvičení, jeho důležitosti a přínosu pro všechny (muže i ženy, osoby s dobrou kondicí nebo zdravotními problémy – vše lze přizpůsobit), nebudou účastníci rozlišováni na cvičící a necvičící. Případným osobám, které nebudou chtít cvičební program využít, nebude poskytnuta sleva.

Individuální lekce:  možnost individuálních lekcí – 1500 Kč / 50 min 
Tato služba je časově i kapacitně omezena, v případě zájmu hlaste včas.

Další wellness aktivity:
Všichni klienti jistě ocení volný vstup do krytého bazénu, sauny, páry a vířivky, který je již zahrnut do ceny pobytu. 
Masáže a kosmetika za příplatek

Děti: Madeiru asi malé děti moc neocení (divoké moře a samý kopec), ale náš hotel je pro děti docela vhodný.

CENY:

Potřebujete poradit s výběrem nebo se zeptat na cvičební program? Neváhejte zavolat nebo napsat. Rádi poradíme.
tel.: 777 330 120 Martina Voplatková, info@studio-m.cz 

strelície rostou všude