Vietnam – okruh se cvičením

Putování Vietnamem od severu k jihu 

poznávací zájezd s odpočinkem u moře a cvičením Zdravá záda, DNS
pořádáno ve spolupráci s CK Afrodita s.r.o.

Neváhejte, zájem je velký, děkujeme, máme poslední 3 místa!
TERMÍN: 11.02. – 26.02.2025  16 dní/13 nocí (úterý – středa)
CENA: 64.790 Kč – záloha 25%
letecky z Prahy
strava: 13x snídaně, 3x oběd, 2x večeře
ubytování: 12x čtyřhvězdičkový hotel, 1x kajuta lodi

Cvičební program:  Zdravá záda a aktivní nohy (DNS), 7 lekcí
lektorka: Martina Voplatkové – profil zde

Upozornění: na zájezdu je pouze místní anglicky hovořící průvodce. Těm, kteří anglicky nemluví, samozřejmě pomůžu s jazykovou bariérou a celý výklad v autobusu i během prohlídky památek budu překládat. Samozřejmě vám pomůžu i jinde (recepce hotelů atd.) a budu k dispozici i během letů a přestupů v Dubaji, abyste se mi neztratili. Letím s vámi z Prahy a po celou dobu pobytu jsem vám k dispozici.

Min. velikost skupiny 15 osob, maximální 21 osob
Rezervaci nám cestovka drží do konce května, kdo máte zájem, prosím, ozvěte se nám do 30.5.2024, ať vím, zda dáme dohromady min počet pro skupinu. Nedokážu odhadnout, zda bude zájem. Pokud nebude dostatečný zájem už v květnu, rezervaci raději zrušíme.


Pokud nemáte parťáka, hlaste se, zkusíme vás dát vzájemně dohromady. Ušetříte tak příplatek za jednolůžkový pokoj. Všechny dotazy ráda zodpovím. Neváhejte se na mě obrátit.
Těším se na všechny 
Martina Voplatková

PROGRAM

1.den – úterý 11.02.2025


Odlet

V odpoledních hodinách odlet z pražského letiště Václava Havla do Dubaje. Zde nás čeká přestup na následný let do Hanoje.
11.2.2025 Praha – Dubaj – EK  0140 PRG DXB  15:20  00:15 
12.2.2025 Dubaj – Hanoj – EK  0394 DXB HAN   03:40 12:40


2.den – středa 12.02.2025

Přílet do Vietnamu

Vítejte ve Vietnamu!

Po příletu na letiště v Hanoji a vyřízení nezbytných formalit nás autobus zaveze do hotelu Thang Long Opera Hanoi, kde se ubytujeme. Zde si můžeme užít zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, nebo vyrazit do rušných uliček vietnamského hlavního města. Množství prodavačů různého zboží či všudypřítomné motocykly jsou typickou ukázkou místního hektického stylu života.

Následuje projížďka cyklorikšami, při níž budeme, v pohodlí typicky asijského dopravního prostředku, objevovat křivolaké uličky historického města plného malých obchůdků či restaurací. Večer je pro nás připravena uvítací večeře v místní restauraci, zaměřená na speciality vietnamské kuchyně.


3.den – čtvrtek 13.02.2025

Prohlídka Hanoje

Během dnešního dne si projdeme ty nejvýznamnější památky, které při návštěvě Hanoje rozhodně musíme vidět. Čeká na nás Ho Či Minovo mauzoleumPagoda na jednom sloupu nebo Ho Či Minovo muzeum. Poté se vypravíme do Chrámu literatury, který je zároveň první vietnamskou univerzitou, jejíž historie sahá až do 16. století. Chrám je jedním z nejatraktivnějších turistických míst v Hanoji s obrovským významem pro místní kulturu a tradice.

Odpoledne zamíříme do staré čtvrti, jejíž návštěva nám nabídne unikátní pohled do historie Hanoje. Následuje procházka po tržišti Dong Xuan Market s možností nákupu suvenýrů.

Na závěr dne nás čeká atrakce, kterou by si neměl nechat ujít žádný turista – návštěva vodního loutkového divadla. Představení, při němž je jevištěm loutek bazén naplněný vodou, má původ ve vietnamských vesničkách a neodmyslitelně patří k tradiční vietnamské kultuře.


4.den – pátek 14.02.2025

Dobrodružná plavba po zátoce Halong Bay

Hned ráno vyrazíme vstříc světoznámé zátoce Halong Bay, která je umístěna na seznamu UNESCO a zároveň se řadí mezi nejnavštěvovanější místa v celé zemi. Po nalodění se vydáme na úžasnou plavbu lodí mezi ostrůvky a vápencovými skalami, které zde osamoceně vystupují z moře. Na palubě je pro vás přichystán tradiční oběd, po němž navštívíte některý z ostrovů či jeskyní. Den zakončíme večeří servírovanou při romantickém západu slunce. Nocleh na lodi.


5.den – sobota 15.02.2025

Halong Bay – Hanoj – Hoi An

Ráno přivítáme na palubě lodi výhledem na nádhernou zátoku. Snídaně na čerstvém vzduchu s hrnkem teplého čaje či kávy, co lepšího si přát. Dopoledne budeme pokračovat v objevování krás zátoky Halong Bay, následně se vrátíme zpět do přístavu.

Po vylodění nás čeká návrat do Hanoje, odkud je naplánován krátký přelet do města Danang ve středu země.

Po příletu do Danangu přejezd na ubytování ve městě Hoi An.

6. den – neděle 16.02.2025

Hoi An – farma Tra Que – kurz vaření

Dopoledne vyrazíme vstříc zeleninové farmě Tra Que, kde po procházce zahradami navštívíme typický vesnický trh. Zde si vybereme suroviny na vrchol dopoledního programu – lekci vaření vietnamských specialit pod vedením místního šéfkuchaře. Následně budeme moci plody své práce ochutnat.

Po obědě naše kroky povedou opět do města Hoi An. Navštívíme hlavní památky města v čele s Japonským mostempagodu Phuc Kien, historický dům Phung Hung nebo tradičními čínskými malbami vyzdobenou halu Quang Dong. Nocleh v Hoi An.

7. den – pondělí 17.02.2025

Mramorové hory – Hue

Po snídani nás autobus doveze k úpatí Mramorových hor. Dohromady je jich pět a každá z nich představuje jeden z buddhistických prvků vesmíru – oheň, vodu, zemi, kov a dřevo. K horám se váže i místní legenda o Božské želvě, z jejíhož vejce se zrodila krásná nymfa. Z pěti částí prasklého vejce pak vzniklo pět horských útvarů. S průvodcem se následně vydáme až na vrchol, kde se nám naskytne jedinečný pohled na město – moderní výškové budovy vedle tradičních dřevěných domků. Po návštěvě hlavní jeskyně Mramorových hor, kde spatříme i sochu Buddhy postavenou ve stylu Cham, nás čeká přejezd průsmykem Hai Van do města Hue. Cestou zastávka v rybářské vesnici Lang Co. Nocleh v Hue.

8. den – úterý 18.02.2025

Císařské město Hue

Čeká nás celodenní návštěva památek a zajímavostí posledního sídla vietnamských císařů, jenž je zapsáno i na seznamu světového dědictví UNESCO. Uvidíme Císařskou citadelu, na kterou si svoji daň vybrala Vietnamská válka, poté při plavbě lodí po Voňavé řece spatříme známou pagodu Thiem Mu.

Odpolední program nás zavede k unikátním hrobkám bývalých císařských vládců. Na závěr dne navštívíme trh Dong Ba, nabízející kromě různorodého zboží i zajímavý pohled do každodenního života místních obyvatel. Nocleh v Hue.

9. den – středa 19.02.2025

Ho Či Minovo město

Dopoledne je na programu krátký přelet do Ho Či Minova města, zakončený ubytováním a krátkým odpočinkem v hotelu.

Odpoledne pak věnujeme objevování památek toho velkoměsta, známého též pod původním jménem Saigon. Můžeme se těšit například na palác Sjednocení, kde roku 1975 skončila Vietnamská válka, koloniální budovy v centru města – starý poštovní úřad, katedrálu Notre Dame nebo radnici. Po návštěvě trhu Ben Thanh je zbytek dne věnován odpočinku. Nocleh v Ho Či Minově městě.

10. den – čtvrtek 20.02.2025

Chrám Cao Dai – tunely Cu Chi

První zastávkou dnešního programu bude chrám Cao Dai. Tato extravagantně zdobená stavba, zasvěcená stejnojmenné sektě, je unikátní díky prvkům buddhismu, taoismu, konfucianismu, a dokonce i katolicismu. Uvnitř chrámu je vystavěno 28 sloupů s draky, které vyobrazují stejný počet projevů Buddhy a zároveň zde uvidíme sedm hlav kobry zobrazující sedm lidských emocí.

Po obědě v místní restauraci nás čeká přejezd ke vstupu do sítě tunelů Cu Chi. Několikapatrový tunelový komplex o délce asi 250 km byl vybudován odbojáři během Vietnamské války a hrál během tohoto střetnutí významnou roli při obraně Ho Či Minova města. Budeme mít možnost projít si alespoň malou část bludiště a uděláme si tak reálnou představu o životě a o nelítostných bojích během této krvavé války. Nocleh v Ho Či Minově městě.

11. den – pátek 21.02.2025

Ben Tre – delta Mekongu

Dopoledne vyrazíme vstříc hospodářskému centru jižní části země, do delty zdejšího veletoku Mekong, přezdívaného „rýžová miska Vietnamu“. Následuje plavba na lodi mezi ostrůvky Draka, Jednorožce, Želvy a Fénixe. Cestou navštívíme malou továrnu na ruční výrobu předmětů z kokosu a zastavíme na Želvím ostrově, kde je pro nás připravena ochutnávka čerstvého exotického ovoce. Po lodním výletu nás čeká projížďka na motorce po místních cestičkách vedoucích až k vyhlášené medové farmě, kde můžeme krátkou přestávku využít k ochutnání místního medu. Posledním bodem programu je o něco dobrodružnější plavba na malé veslici po kanálu Xep, který vede lesíky kokosových palem. Návrat do Ho Či Minova města, nocleh.

12. den – sobota 22.02.2025

Mui Ne

Po snídani vyrazíme na cestu za zaslouženým odpočinkem do letoviska Mui Ne. Cestou navštívíme farmu s dračím ovocem, továrnu na rybí omáčku a místní tržiště. Po příjezdu do hotelu odpočinek a volno.

13. a 14. den – neděle 23.02.2025 a pondělí 24.02.2025

Volný čas v letovisku Mui Ne

Volný den určený k odpočinku a relaxaci v hotelu Pandanus Resort.


15. den – úterý 25.02.2025

Mui Ne – odjezdový den

Dopoledne určené k odpočinku, během odpoledních hodin transfer na letiště v Ho Či Minově městě a odlet zpět do České republiky.
Let Ho Či Minovo město – Dubaj – EK  0393 SGN DXB   23:50 04:25


16. den – středa 26.02.2025

Let Dubaj – Praha – EK 0139  DXB PRG   09:05 12:55
Ve 12:55 plánovaný přílet do PrahyUBYTOVÁNÍ
12 x čtyřhvězdičkový hotel, 1x kajuta lodi


STRAVOVÁNÍ
13x snídaně, 3x oběd, 2x večeře


Časy  letů (mohou se ještě změnit):

Tam:
11.2.2025 Praha – Dubaj – EK  0140 PRG DXB  15:20  00:15 
12.2.2025 Dubaj – Hanoj – EK  0394 DXB HAN   03:40 12:40
Zpět:
25.2.2025 Ho Či Minovo město – Dubaj – EK  0393 SGN DXB   23:50 04:25
26.2.2025 Dubaj – Praha – EK 0139  DXB PRG   09:05 12:55


Letecká společnost Emirates s přestupem v Dubaji

CENA ZAHRNUJE:

 • leteckou dopravu, letištní a bezpečnostní taxy včetně palivového příplatku, zavazadla do maximální hmotnosti 25 kg/osoba
 • veškeré transfery v rámci programu, včetně dvou vnitrostátních přeletů
 • ubytování (12 nocí ve čtyřhvězdičkových hotelech a 1 noc na lodi v zátoce Halong Bay)
 • uvedenou stravu (13 snídaní, 3 obědy, 2 večeře)
 • služby místního anglicky mluvícího průvodce a jednotlivé vstupy
 • překlad výkladu do češtiny pro ty, co anglicky nemluví
 • Případnou asistenci (pro ty, co nemluví anglicky) na recepcích hotelu, letištích a při přestupech v Dubaji.
 • Cvičební program Zdravá záda a aktivní nohy DNS pod vedením Martiny Voplatkové – 7 lekcí
 • pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE:

 • vízum
 • nápoje během organizovaných obědů a večeří
 • komplexní pojištění pro cesty do zahraničí

Vízum (25 USD)– účastníci si zařídí elektronicky sami – nebo jim pomůžeme, pokud budou chtít
Cestovní pojištění. 
– Kdo máte pojištění svoje, nezapomeňte ověřit, zda obsahuje i připojištění storna zájezdu!
– Cestovka nabízí pojištění od Pojišťovny Slavie- Travel World včetně připojištění storna do výše storna 80 tis. Kč za cenu 3712 Kč. Toto pojištění je nutno sjednat při objednání zájezdu.
– Případně nabízíme pojištění Axa se slevou 50% včetně připojištění storna do zemí Svět mimo USA a Kanady – ve variantě Excelent: 3.492 Kč, Komfort: 2.949 Kč, Reference: 2.498 Kč.
Pojistit se můžete sami v následujícím odkazu:
https://www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/?externalpartner=10000586
Výhoda – pojištění AXA můžete sjednat ještě nejpozději 15 dní před odletem.

Zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Afrodita.
Budeme uzavřená skupinka, prosíme proto o přihlášky výhradně přes nás. Na základě přihlášky Vám zpracujeme cestovní smlouvu, pošleme ke kontrole a podpisu. Platí se přímo na účet CK Afrodita. 


POPIS DESTINACE VIETNAM:
Vietnam vás chytne za srdce a nepustí. Nádherné moře, zelené hory, tisíciletá kultura a plodná řeka Mekong lákají návštěvníky z celého světa. Na severu země se kromě hlavního města Hanoje nachází proslulá zátoka Halong Bay, zapsaná v seznamu UNESCO. Jih je známý zejména pro příznivé počasí a množství nádherných pláží. Za návštěvu stojí moderní Ho Či Minovo město (nazývané také Saigon) a nedaleké tunely Cu Chi, které jsou připomínkou Vietnamské války. Země je proslulá výrobou kávy (včetně vzácné cibetkové) a hedvábí. Unikátní vietnamská kuchyně snoubí čínské a francouzské vlivy.  

FAUNA A FLORA
V tropické přírodě Vietnamu se můžete potkat s opičkami, želvami nebo cibetkami, které místní využívají pro výrobu proslulé kávy. Zatímco vzácnou kobru královskou si zřejmě nepřejete potkat, v restauracích vám mohou naservírovat oblíbenou kobru indickou.  Mezi ohrožená zvířata patří tygr, slon a nosorožec. V džungli najdete množství nádherných orchidejí, z nichž některé rostou pouze ve Vietnamu. 
    
KLIMA
Vietnam má tropické klima se dvěma sezónami: obdobím dešťů a obdobím sucha. Podnebí se také liší podle části země. Severní Vietnam zažívá od prosince do února chladnější období, kdy teploty mohou klesnout pod 10 stupňů. V jižní části Vietnamu bývá teplé počasí po celý rok, s monzunovým obdobím od května do října. Nejpříznivější období pro návštěvu země bývá od listopadu do dubna.  


CESTOVNÍ DOKLADY
Pro vstup do Vietnamu potřebujete cestovní pas s platným vstupním vízem. Pas musí být platný ještě 6 měsíců po plánovaném opuštění země. O vízum můžete zažádat online. Obvyklá doba vyřízení je 3 pracovní dny, raději ale žádejte s alespoň týdenním předstihem. Správní poplatek za vízum je 25 USD v případě jednoho vstupu, 50 USD v případě více vstupů. Vízum si před odjezdem vytiskněte. Ostrov Phu Quoc můžete navštívit bez víz. 

VÝMĚNA PENĚZ
Oficiální měnou Vietnamu je vietnamský dong. Za 1 000 dongů zaplatíte 0,95 Kč. Nejvyšší bankovka má hodnotu 500 000 dongů, mince nejsou v oběhu. Platby kartou a mobilem jsou stále populárnější, přesto mějte po ruce i hotovost na běžné výdaje. Peníze (USD nebo EUR) měňte v bance po příjezdu nebo je vyberte v bankomatu. Vyhněte se směnárnám na letišti, mívají vysoké poplatky. 


DOPRAVA
Ve Vietnamu se jezdí vpravo. Rychlost mimo město je omezená na 90 km/h. Mezi severem a jihem doporučujeme využít vnitrostátní letecké linky. Po městě se můžete dopravovat všudypřítomnými cyklorikšami a tuk-tuky nebo využít aplikaci Grab, populární v jihovýchodní Asii. Veřejná doprava není spolehlivá.         

ZAJÍMAVOSTI

Zapomeňte na auta! Většina obyvatel velkoměst se dopravuje na motorkách. Najdete je doslova všude, a budete se zatajeným dechem obdivovat, jak místní na svých strojích balancují objemné náklady. 

Nejen Island se chlubí horkými prameny. Do Bình Châu s sebou vezměte syrová vajíčka – pramen o teplotě 82 stupňů vám je uvaří. 

Spadly vám peníze do vody? Nevadí! Místní bankovky jsou totiž z plastiku. 

Vyhledávanou atrakcí jsou místní plovoucí trhy. Z loďky si můžete koupit nejen ovoce a zeleninu, ale třeba i polévku nebo kávu. 
 
ZDRAVOTNICTVÍ
Veřejné zdravotnictví je ve Vietnamu na mnohem nižší úrovni než v ČR. Doporučujeme proto vyhledat soukromé zdravotnické zařízení. Pokud se budete pohybovat mimo turistická centra, doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí očkování proti žloutence A a B, chřipce, tetanu, encefalitidě, břišnímu tyfu a TBC. Nezapomeňte si před cestou pořídit kvalitní cestovní pojištění. 

KUCHYNĚ
Mnoho turistů míří do Vietnamů právě kvůli výborné kuchyni. Místní jídlo voní čerstvými bylinkami a rybí omáčkou. Hvězdou mezi vietnamskými jídly je Pho, vydatná polévka na bázi vývaru. Pochutnat si ale můžete i na Francií inspirovanými plněnými bagetami bánh mì, výborných letních závitcích (ty na rozdíl od jarních závitků nejsou smažené) nebo salátu z rýžových nudlí Bún bò Nam Bộ. Kdo má raději tučnější maso, může ochutnat bun cha, vepřový bůček s rýžovými nudlemi. Neodmyslitelnou součástí vietnamské kuchyně je káva: místní ji připravují silnou, slazenou kondenzovaným mlékem. Vyzkoušejte také čerstvě vymačkanou šťávu z cukrové třtiny: nuoc mia. Jako dezert si nezapomeňte koupit dračí ovoce.