AZORY – OKRUH

Azorské ostrovy
28.6. – 8.7.2024

AZORY – poznávací zájezd  – 11 dní
 
kombinace 4 ostrovů (Terceira, Faial, Pico, São Miguel) a prohlídka Lisabonu
ve spolupráci s partnerskou CK Marterra


cena: 65.800 Kč
Místa již pouze na vyžádání – kdo se chcete přidat, neváhejte.

Nebojte se cestovat!
Budu vám celou dobu zájezdu k dispozici. Budu s vámi bydlet, létat, jezdit, cvičit… Nemusíte se bát, že byste někde při přestupech bloudili nebo se nebyli schopni domluvit na recepci či výletech. Studovala jsem Portugalistiku na FFUK (rok i na univerzitě v Lisabonu), dodnes je vše ohledně Portugalska můj velký koníček. Budu tedy  překládat z portugalštiny, rozšiřovat vaše duševní obzory o nové znalosti z portugalské historie, kultury, reálií… a pak se pokusím vylepšit i vaše těla při workshopu Zdravá záda. Azory jsou překrásné. Já už jsem je v minulosti několikrát procestovala a doufám, že úchvátí i vás!   Není to destinace, kam by se jezdilo na dovolenou každý rok. Právě proto jsem zvolila delší pobyt, více ostrovů a bohatý program, abyste je vychutnali na maximum. Cena je vysoká, ale bude to stát za to. Pokud potřebujete bližší informace, neváhejte mě kontaktovat (tel. 777 330 120), ráda vám řeknu víc.
Vaše Martina Voplatková

Můžete se těšit na na spoustu krásy na zemi, v moři i ve vzduchu,  úžasnou přírodu, bublající gejzíry, sopečná jezera, divoký oceán, nekončící lány hortenzií, pozůstatek třetihorního pralesa Laurissilva, velryby a delfíny, mnoho druhů ptactva, čajovou a ananasovou plantáž, malebné vesničky i honosnou architekturu ve městech, nejvyšší horu Portugalska, unikátní vinice.
Zájezd je připraven pečlivě a s láskou. Program je opravdu náročný a jeho příprava nebyla lehká. Kombinace, přeletů a přejezdů lodí nám dala zabrat.  S rezervacemi proto neotálejte. Zájemci, hlaste se nám, prosím, co nejdřív. 
POZOR! Vyhrazuji si právo na změnu programu, pořadí výletů atd. Počasí na Azorských ostrovech je proměnlivé, když je někde mlha, tak je lepší odchýlit se od plánované trasy a vrátit se jindy.

Program zájezdu:

1.den – 28.6.2024-pátek
let TP1241 Praha – Lisabon 13:25 – 16:00 společností TAP 
V případě, že nebudeme mít zpožděný let z Prahy, nebudeme sedět na letišti, ale uděláme si prohlídku Lisabonu.


Okružní výlet autobusem za krásami Lisabonu (cca 3 hod)
Pozor! pokud bude zpoždění a my okružku nestihneme, autobus bohužel musíme zaplatit tak i tak. Nevzniká nám právo na vrácení peněz .let TP1823 Lisabon – Terceira 21:40 – 23:15

Ostrov Terceira– transfer do hotelu  Azores Angra Garden****

2.den – 29.6.2024 – sobota
celodenní výlet po ostrově Terceira


Odjezd od hotelu v Angře, výjezd na vyhlídku Pico das Cruzinhas na Monte Brasil k hradu São João Baptista (sv. Jana Křtitele)
Vydáme se jižním směrem přes vesnice Ribeirinha, Serretinha, Porto Judeu (Baía da Salga), São Sebastião. 
Serra do Cume největší kaldeira na Azorech (15 km) s vyhlídkou na krajinu připomínající Patchwork (z kousků sešitý přehoz).
Následuje Praia da Vitória, kde bude krátká zastávka na prohlídku města.Možnost oběda v místní restauraci (není v ceně)
Návštěva jeskyně Algar do Carvão ( vstupné není v ceně) – úžasný vnitřek vulkánu – sestup po 300 schodech (jeskyně) 
Biscoitos – vesnice na severu ostrova. Přírodní jezírka vytvořena v lávových polích. Možnost koupání


3.den – 30.6.2024 – neděle


pozorování velryb (cena cca 55-60 euro v závislosti na typu lodi)
Snad budeme mít štěstí a kromě delfínů a želv uvidíme i některý z 24 druhů velryb, které u ostrovů trvale žijí nebo kolem proplouvají.
Plavbě předchází představení, poučení o bezpečnosti  a etickém kodexu pozorování velryb a seznámení s druhy velryb, které můžeme vidět.
Celá akce trvá přibližně 3 hodiny.
Tento výlet není v ceně záměrně, protože ne všichni chějí na velryby jet, někomu je na člunu nevolno. Zájem (nebo spíš nezájem) o tento výlet prosím dejte vědět s předstihem. Pro mě to byl vždy neopakovatelný zážitek. Doporučuji a určitě pojedu s Vámi (i kdyby jen s jedním a vše vám budu překládat)
Odpoledne pěší prohlídka historického centra

4.den – 1.7.2024 – pondělí
volno, koupání

transfer z hotelu na letiště  
Přelet na ostrov Faial
let: TER-HOR   14:45-15:20
Ubytování v hotelu Horta****
Společná procházka po Hortě a  návštěva malebného přístavu. Každá loď, která jela přes oceán zde na molu zanechala svou ikonografickou značku, aby cesta dobře dopadla. Doporučujeme celé projít – Peters Café (slavný bar námořníků)

5.den – 2.7.2024 – úterý
celodenní výlet (cca 8 hodin)


Castelo branco – skála připomínající bílý hrad. Průjezd krásným lesem , milovníci přírody ocení i zástupce endemických druhů třetihorního pralesa Laurissilva.  Naše cesta bude pokračovat směrem na západ do Capelinhos, k sopce, jejíž poslední erupce v roce 1957 – 58 ovlivnila na dlouhá léta sociální i kulturní život na Faialu (mnoho lidí bohužel ze strachu ostrov opustilo). Návštěvy Muzea vulkanismu (vstup není v ceně). Prohlídka expozice, film o vulkánech a výstup na maják (zpola zasypaný sopečným popelem). Od bývalého majáku uvidíme nový kus pevniny ( 2,4 km2), o který se ostrov zvětšil 13 měsíců trvajícími erupcemi. Na čerstvé sopce, je krásně vidět její struktura. Cedros – možnost oběda v  místní restauraci (není v ceně). Odpoledne přírodní rezervace – kráter Caldeira (2 km šířka, 400 m hloubka- na vrcholu po obvodu turistická stezka 8 km). Ten, kdo bude unavený se může jen kochat výhledy nebo ujít jen kousek, ostatní se vydají na 2 hod túru kolem caldeiry a vrátí se do výchozího bodu. Toto je závislé na počasí. V roce 2017, byla bohužel ten den mlha, takže jsme to vzdali, ale o rok později jsme tuto nádhernou nenáročnou túru všichni absolvovali.  Dále přejezd údolím Vale dos Flamengos. Vyhlídka –  Esplamaca –  nádherný výhled na město Horta.
Návrat do hotelu.

6.den – 3.7.2024 – středa
VOLNÝ DEN
odpočinek, koupání, turistika v okolí Horty
Monte da Guia s vyhlídkou na pobřeží, Porto Pim (krásná pláž s tmavým pískem)  

nebo možnost doplňkových aktivit

Náš TIP- možnost nezapomenutelného zážitku – výstupu na horu Pico.
Není zahrnuto v ceně zájezdu, určeno pouze pro zdatné jedince.
Na ostrově Pico je nejvyšší hora Portugalska  Pico (2351 m n.m.), kterou máme letost šanci nejen obdivovat, ale i zdolat. Výstup je určen pouze zdatným jedincům. Zabere nám to celý den. Ráno pěšky do přístavu, odjez trajektem na ostrov Pico, tam taxíkem do základního tábora, kde po registraci a formalitách výstup s horským vůdcem (cena cca 60 euro – nutno nahlásit předem, doba výstupu a sestupu 8-9 hodin), taxíkem zpět do přístavu, trajektem zpět na Faial.

7.den – 4.7.2024 – čtvrtek


Po snídani odhlášení z hotelu

Přejezd lodí na ostrov Pico
celodenní výlet po ostrově Pico

 

Výlet zahájíme v městečku Madalena, kam nás doveze trajek.  Vydáme se směrem na jih.
Návštěva muzea vína (vstup není v ceně). V zahradě les dračích stromů (největší počet dračích stromů v Evropě)
Nezapomeneme navštívit i unikátní vinice, které byly v roce 2004 označeny jako Světové dědictví UNESCO.
Zastávka v São Mateus, kde můžete se můžete podívat do kostela São Mateus a jeho kaple Bom Jesus Milagroso. Dále zastávka v Candelárii a návštěva místní výrobny sýrů. 
Pak budeme pokračovat  do  Lajes do Pico do výšky 900 m n.m, možnost oběda v místní restauraci (není v ceně).  Muzeum velrybářství (prohlídka a krátký dobový film). 
Lagoa do Capitao (vnitrozemí)
Ve vesnici São Roque navšívíme museum velrybářského průmyslu – vstup není v ceně
Návrat podél severního pobřeží vesničkami Santo António, Santa Luzia.
Poslední zastávka – Lugar do Cachorro, působivé skalní útvary (jedna připomíná psa) vytvořené sopečnou erupcí 1. února 1718, souhra barev a zvuků oceánu. 
Transfer na letiště

Přelet na ostrov São Miguel
let: PIX-PDL    19:00-19:50
transfer z letiště do hotelu The Neat Avenida***, který je na pobřeží přímo v historickém centru.
Po krátkém odpočinku – společná procházka historickým centrem. Je zde spousta památek, ale i obchodů, supermarketů, restaurací (levných i drahých).

8.den – 5.7.2024 – pátek
celodenní výlet (cca 8 hodin)

Odjezd z Ponta Delgady podél jižního pobřeží.  V přírodní rezervaci Água de Pau zastávka na vyhlídce Caloura.  Dále krátká zastávka ve městě Vila Franca do Campo, bývalém prvním hlavním městě ostrova São Miguel. Ermida de Nossa Senhora da Paz (krásná kaplička se působivým schodištěm). Přejezd do lázeňského  městečka Furnas (termální a minerální prameny), jezero a Caldera, kde se připravuje typický pokrm ‚Cozido”.  Vaří se ve velkých hrncích přímo v dírách v zemi.  Oběd- ochutnáme Cozido vytažené přímo ze země a podávané v místní restauraci – zahrnuto v ceně zájezdu. Návštěva botanické zahrady Terra Nostra Park (vstupné není v ceně), jedné z nejkrásnějších na Azorech s termálním bazénem. Zde možnost koupání (vezměte si starší plavky, voda trochu barví) nebo jen procházka zahradou.
Návrat do Ponta Delgady podél severního pobřeží. Zastávka u čajové plantáže (nejníže položená a jediná v Evropě) a  návštěva továrny na zpracování čaje Gorreana s ochutnávkou místního čaje.
Dále pojedeme horskou silnicí do 900 m n.m. a při krátké zastávce se na vyhlídce pokocháme výhledem  na  ostrov a překrásné jezero Lagoa do Fogo (ohňové jezero).


9.den – 6.7.2024 – sobota
volný den

Procházky městem, památky, botanické zahrady, koupání.
Komu by nestačil výlet za velrybami na Terceiře, může absolvovat i na São Miguelu (ukážu kde a pomohu zařídit)


10.den – 7.7.2024 – neděle
polodenní výlet 

Odjezd na západní stranu ostrova, zastávka na vyhlídce Vista do Rei – krásný panoramatický výhled na ostrov a dvě jezera (zelené a modré), která jsou v sopečném kráteru. Pokračujeme údolím dolů do vesničky Sete Cidades, chráněné od okolí sopečným masivem. Vyhlídka na Lagoa de Santiago.
Při návratu zpět návštěva anasové plantáže a ochutnávka místního likéru.

11.den – 8.7.2024 – pondělí
odhlášení z hotelu, tento den nebude snídaně
brzký transfer hotel – letiště


let TP1864  Sao Miguel – Lisabon 6:30- 9:45

V případě, že nebudeme mít zpoždění, nemusíme v Lisabonu čekat na letišti, ale stihneme krátký výlet do bývalého výstaviště EXPO, kde ji mimo jiné např. úžasné oceanárium, most Vasco da Gama, spousta obchodů a restaurací atd.
Pojedeme metrem, je to kousek (lístek na MHD není v ceně). Kdo nebude chtít, může zůstat na letišti (tam také spousta obchodů a restaurací)

let TP 1246 Lisabon – Praha 14:20 – 18:40

CVIČEBNÍ PROGRAM:
Vzhledem k náročnému programu a neustálým přejezdům moc cvičit nestihneme. Přejezdy autobusem využijeme kromě povídání o Azorech a Portugalsku i k povídání o zdravém cvičení, špatných pohybových stereotypTerceiře, kde si uděláme 2 hodinový workshop na téma ZDRAVÁ ZÁDA a aktivní nohy, funkční dynamická stabilizace s využitím vývojové kineziologie, mobilizační cvičení, strečink).  
– PROBLEMATIKA: výhřez ploténky, rozestup břišních svalů (nap. těhotenstvím u žen nebo špatným posilováním a přetěžováním břicha  u mužů), kolena, kyčle, SI klouby, tenisové nebo golfové lokty, ramena… 
Vhodné pro osoby se zdravotními obtížemi, ale také pro osoby zdravé a sportující, jako skvělé kompenzační cvičení
Vzhledem k charakteru cvičení, jeho důležitosti a přínosu pro všechny (muže i ženy, osoby s dobrou kondicí nebo zdravotními problémy – vše lze přizpůsobit), nebudou účastníci rozlišováni na cvičící a necvičící. Případným osobám, které nebudou chtít cvičební program využít, nebude poskytnuta sleva.

Cena : 65.800 Kč
cena zahrnuje:
– ubytování se snídaní ve dvojlůžkovém pokoji v uvedených hotelech kategorie 3 a 4 hvězdičky

– letenky včetně tax a zavazadel (Praha-Lisabon, Lisabon- Terceira, Terceita – Horta, Pico – Ponta Delgada, Ponta Delgada – Lisabon, Lisabon – Praha)

– lodní lístek Faial – Pico

– zpáteční transfery z/na letiště Sao Miguel, Faial, Terceira

– Terceira, 1x celodenni výlet bus

– Faial 1x celodenni výlet bus

– Pico 1x celodenni výlet bus

– Sao Miguel, 1x celodenni výlet bus, 1x polodenni výlet bus

– oběd COZIDO v rámci výletu Furnas

– Lisabon – 3 hod okružní výlet bus (pouze pokud nebude zpožděný let, jinak ne – nevymahatelné)

– česky hovořící průvodkyně – Martina Voplatková, po celou dobu zájezdu (odlet i návrat se skupinou z a do Prahy)

– workshop Zdravá záda a aktivní nohy (2 hod) s Martinou Voplatkovou

Cena nezahrnuje:
vstupy do muzeí a zahrad dle programu, lístek na MHD v Lisabonu (cca 50)- kdo chce
– výlet za pozorováním velryb (cca 55-60 euro- dle typu lodě a ostrova)- kdo chce
výstup na horu Pico s horským vůdcem – cca 60 EUR (pro zájemce- my tam organizovaně nepůjdeme)+ trajek a taxi (cena závislá na počtu osob)
– cestovní pojištění UNION včetně připojištění storna (do výše 80%) – cena 770 Kč/ dospělý, 495Kč /dítě do 15 let, 1320 Kč/senior 70+ .


Nebojte se cestovat!
Budu vám celou dobu zájezdu k dispozici. Budu s vámi bydlet, létat, jezdit, cvičit… Nemusíte se bát, že byste někde při přestupech bloudili nebo se nebyli schopni domluvit na recepci či výletech. Studovala jsem Portugalistiku na FFUK (rok i na univerzitě v Lisabonu), dodnes je vše ohledně Portugalska můj velký koníček. Budu tedy  překládat z portugalšniny, rozšiřovat vaše duševní obzory o nové znalosti z portugalské historie, kultury, reálií… a pak se pokusím vylepšit i vaše těla při workshopu Zdravá záda a aktivní nohy, doplněné o techniku DNS. Azory jsou překrásné. Já už jsem je v minulosti  několikrát procestovala a doufám, že úchvátí i vás!   Není to destinace, kam by se jezdilo na dovolenou každý rok. Právě proto jsem zvolila delší pobyt, více ostrovů a bohatý program, abyste je vychutnali na maximum. Cena je vysoká, ale bude to stát za to. Pokud potřebujete bližší informace, neváhejte mě kontaktovat (tel.777 330 120), ráda vám řeknu víc.

Těším se na vás! Martina Voplatková

Co bude následovat?
Pokud máte nějaké dotazy, speciální požadavky atd, zavolejte mi, ráda vše zodpovím Tel: 777 330 120
Jinak nám prosím vyplňte přihlášku, my se s vámi spojíme ohledně doplnění dalších informací.

Pokud o zájezdu uvažujete, hlaste se včas. V minule to byl nejrychleji vyprodaný zájezd!!! Už se nám pak dodatečně podařilo vyžádat pouze jedno místo navíc. (přelety již byly vyprodané – v malých letadlech není tolik místa). Pokud nemáte parťáka a hledáte spolubydlícího, napište, pokusíme se vás dát s někým dohromady. 
Tento zájezd není koncipován jako dámský, bereme a máme přihlášené i chlapy 🙂