Karpathos – Terapie pohybem

CVIČEBNÍ PROGRAM:
10 cvičebních lekcí ( 60 min) 
program ZDRAVÁ ZÁDA a AKTIVNÍ NOHY + DNS

lektorka Martina Voplatková

Týdenní cvičební program ZDRAVÁ ZÁDA A AKTIVNÍ NOHY se skládá z 10-ti lekcí, ve kterých postupně procvičíme celé tělo od hlavy až k patě.
Vše spolu souvisí, nic nelze oddělit. Zcela nezbytné je posílit centrum těla -svaly hlubokého stabilizačního systému páteře.
Program je založený především na metodě DNS. Jedná se o cvičení na základě vývojové kineziologie. DNS – Dynamická neuromuskulární stabilizace dle prof. Koláře. Využívá pohyby z prvního roku života. Pomůže restartovat a nastartovat naše tělo, aby se vrátilo ke správným pohybovým stereotypům. Samozřejmě využijeme i spoustu jiných stylů a metod.

UPOZORNĚNÍ:
Jelikož se jedná o zájezd se cvičením a kapacita je malá (pouze 4 studia a 6 apartmánů), požadujeme, aby v každém studiu či apartmánu platily cvičební program min. 2 osoby, další osoby a děti mohou jet bez cvičení.
Celý objekt pouze pro naši skupinu!
Pokud nechcete cvičit, rádi vám zajistíme zájezd v jiném termínu.

Cena cvičebního programu 3000 Kč 
Možnost individuální konzultace, osobního tréninku (za příplatek 1500 Kč)

Program vhodný pro všechny od neaktivních osob po aktivní sportovce, muže i ženy
Cvičení s overbally a gumami, strečink,  DNS dynamická neuromuskulární stabilizace s využitím vývojové kineziologie, zdravotní cvičení.
75% programu bude společný základ pro všechny, tematiku zbývajících 25% přizpůsobíme na základě profese, sportovních aktivit a zájmů přihlášených.

Například:
– Inteligentní pohyb– smysluplná integrace nových stylů do cvičebních lekcí. Využití vývojové kineziologie jako zdravější a účinnější varianty pro zapojení svalů HSSP (hlubokého stabilizačního systému páteře),  účinná metoda na zapojení spodních fixátorů lopatek. Cvičení při rozestupu břišních svalů , výhřezu ploténky… aneb posilování těch správných břišních a zádových svalů. 
– Sportovci: atletika, fotbal, florbal…: problematika dolních končetin. Stabilizace kotníků a kolen. Správný strečink. Trénink po úrazech dolních končetin. Kompenzační cvičení
– Děti: problematika  nekvalitní svalové souhry, nesprávného posilování, vadného držení těla, nohy do X …. Využití poznatků vývojové kineziologie v tréninku, stabilizace a nepřetěžování dětského organismu.
– Sedavé zaměstnání: problematika sezení – dlouhé a nesprávné sezení – vznik a prohloubení špatných pohybových stereotypů

Program pečlivě připravila Martina Voplatková- info o ní ZDE
Pokud se chcete teoreticky připravit, můžete se podívat na přednášku, jak vše spolu souvisí.