Výlety Egejská riviéra

Dalyan

Nenáročný odpočinkový výlet. Autobusem pojedeme z Bodrumu do města Dalyan, kde nasedneme na loďku. Nejprve se zastavíme pod skálou, kde jsou vytesány hrobky v lýkijském stylu. Po řece se poté necháme dovézt až ke Středozemnímu moři na pláž Iztuzu, kam v noci chodí klást želvy karety svá vejce do písku. I my při projížďce loďkou uvidíme želvy – tentokrát sladkovodní – které zdejší rybáři lákají na kusy ryb či krabů. Na pláži pak bude čas na koupání či procházku podél pobřeží – záleží jen na vás. Následně se loďkou přesuneme na oběd a po obědě vás čekají bahenní lázně, které mají příznivý vliv například na revmatismus či gynekologické obtíže. Nezapomeňte si sundat vše stříbrné – zdejší bahno totiž obsahuje síru!Cestouproběhnetaké krátká zastávka ve zlatnictví.

V ceně celodenního výletu jsou zahrnuty: transfer z/do hotelu, plavba lodí, vstup na pláž a do bahenních lázní, oběd. Nápoje k obědu nejsou zahrnuty v ceně.

Orientační cena: 67 eur, děti 7 – 12 let 37 eur, děti do 6 let zdarma.


Efes

Celodenní výlet za historií. V ranních hodinách společně odjedeme z Bodrumu a přestávku na snídani si uděláme u krásného jezera Bafa. Po snídani pojedeme směrem na město Selçuk, u něhož se zbytky starověkého města Efes nacházejí.

Po Istanbulu je to asi nejnavštěvovanější památka Turecka, která určitě stojí za vidění. V minulosti byl hlavním městem římské provincie Asia, bylo zde středisko kultu bohyně Artemis a stával zde jeden ze 7 divů starověkého světa – Artemidin chrám, jehož pozůstatky také navštívíme. Mnoho křesťanů věří, že zde žila Panna Marie. I my se pojedeme na její dům, který se nachází na kopci nad Efesem, podívat. V samotném Efesu je nepřeberné množství památek a další jsou postupně odhalovány a rekonstruovány.

V ceně jsou zahrnuty transfer, vstupy, oběd a služby průvodce.

Orientační cena: 67 eur, děti 7 – 12 let 39 eur, děti do 6 let zdarma.


Kos

Řecký ostrov nedaleko tureckého pobřeží měří na délku asi 45 km a na šířku 10 km. Hlavním městem ostrova je stejnojmenné město Kós. Nachází se na severovýchodním pobřeží ostrova ve vzdálenosti přibližně 5 km od protilehlého tureckého přístavu BodrumOstrov Kos byl působištěm antického lékaře Hippokrata (od něj známe Hippokratovu přísahu) a nacházela se zde nejstarší svatyně boha lékařství Asklépia. Řecku připadl ostrov Kos až v roce 1948. Ve městě Kos můžete navštívit například archeologické muzeum, asklepion, johanitskou přístavní pevnost, některou z mešit a také Hippokratův platan.

Vceně jsou zahrnuty: transfer z/do hotelu, lodnílístek tam a zpět.

Orientační cena: 29 eur, děti 4 – 12 let 15 eur, děti do 3 let zdarma.


Lodní výlet

Nechce se vám vstávat brzy ráno a jezdit daleko autobusem, ale přesto chcete navýlet? Pak je lodní výlet ideální volbou. Po snídani vás vyzvedneme a zavezeme do přístavu v Bodrumu, odkud loď vyplouvá. Na lodi máte k dispozici veškeré zázemí a záleží jen na vás, zda zvolíte místo na slunci nebo ve stínu. Pluje se podél pobřeží a cestou vás čeká několik zastávek na koupání a výborný oběd na lodi. Podmořský život zde sice není tak bohatý jako třeba v Egyptě, ale voda je nádherně čistá a plavba na lodi příjemná.

V ceně jsou zahrnuty: transfer z/do hotelu, plavba lodí, oběd a nealkoholické nápoje po celou dobu plavby.

Orientační cena: 41 eur, děti 3 – 12 let 27 eur, děti do 2 let zdarma.


Město Bodrum + nákupy

Půldenní výletnejen za typickými suvenýry Turecka, během kterého se také seznámítes městem Bodrum. Společně navštívíme prodejnu kůže, kde nás čeká módní přehlídka a informace o zpracování kůže. Zastavíme se také ve zlatnictví a v obchůdku s tureckými sladkostmi, které budete moci ochutnat. A nezapomeňte, že jste v Turecku – takže pokud budete chtít zakoupit třeba zlatý prsten nebo kožich, máte příležitost potrénovat se ve smlouvání (ale pozor, o potravinách se nesmlouvá). Čeká nás i zastávka u větrných mlýnů, odkud budete mít celý Bodrum jako na dlani. Trocha volného času zbyde také na procházku po městě nebo třeba na posezení u turecké kávy.

Orientační cena: 10 eur, děti do 12 let zdarma.

Při koupi dalšího výletu je tento výlet zdarma.


Pamukkale

V ranních hodinách vyrazíme směr Denizli, v jehož blízkosti se Pamukkale neboli Bavlněný hrad nachází. Pamukkale je jedna z nejznámějších turistických atrakcí Tureckaa mnozí z vás znají fotky bílého svahu s modrými jezírky. Svah je zde totiž pokryt travertinem, který vzniká usazováním minerálů ze stékající vody. Svah je 2 700 m široký a 160 m dlouhý. Na povrch zde vytékají prameny bohaté na vápník – o tohle místo se díky tomu zajímali již lidé v antických dobách a vzniklo tady město Hierapolis. Pamukkale i Hierapolis jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Kvidění je zde také obrovská nekropole, divadlo, zbytky Appolónova chrámu, či martyrion sv. Filipa. Budete se moci naboso projít travertinovou cestou, případně vyzkoušet Kleopatřin bazén (bazén není v ceně výletu).

Na zpáteční cestě se většinou zastavuje ve výrobně koberců, kde máte možnost vidět nejen hotové koberce, ale přímo i jejich výrobu „od kokonu po koberec“.

V ceně výletu jsou zahrnuty: transfer z/do hotelu, vstup do oblasti Pamukkale a Hierapolis, oběd. Nápoje k obědu nejsou zahrnuty v ceně.

Orientační cena: 69 eur, děti 7 – 12 let 41 eur, děti do 6 let zdarma.


Potápění

Potápění zde může vyzkoušet i úplný začátečník, podmínkou je jen dobrý zdravotnístav. Na lodi dostanete základní instruktáž a pod vodou, kde strávíte cca 30 minut, se vám věnuje zkušený instruktor. Pokud se zrovna nepotápíte, můžete se třeba opalovat, nebo si jen tak zaplavat kolem. Koho potápění zaujalo, může si zde udělat i základní kurz.

V ceně jsou zahrnuty: transfer z/do hotelu, jeden ponor, instruktor, oběd. Nápoje nejsou zahrnuty v ceně výletu.

Orientační cena: 59 eur, doprovod 44 eur.

Potápění je pouze pro dospělé.